Reklam
  • Reklam
Reklam
Ersoy Toptaş

Ersoy Toptaş

  • LinkedIn

Dünyada bir örneğini gösterin!

Vatan sevgisi kimsenin tekelinde değildir!

Kimse ben vatanımı, bayrağımı, milletimi senden daha çok seviyorum deme hakkına sahip değildir!

Vatan sevgisi öyle bir sevgidir ki, onu kimse ile paylaşamaz uğrunda canını verirsin!

Bayrak, özgürlüğün simgesi... Şehitlerimizin son örtüsüdür.

Millet, uğrunda canını verdiğimiz vatan toprakları üzerinde yaşayan, aynı tarihi paylaşan, aynı ülkü, gelenek ve göreneklerimizin olduğu bir birlikteliktir.

Milletlerin kendi içinde bir takım sorunları olabilir, her ailede olduğu gibi sıkıntılı dönemler yaşanabilir, tartışmalar olabilir.

Milletin; dirlik ve düzenini bozmaya çalışanlar, hukuk çerçevesinde gereken cezayı alarak bir daha bozmaması sağlanır.

...

Şimdiki CHP ‘ Her ne kadar bizim kuruluş tarihimiz 9 Eylül 1923 dür şeklinde ifade etsede,  adı eskilere dayanan ancak fikri ve siyasi düşüncesi yeni olan bir partidir.

"49 yıldır üyesi ve 33 yılını genel başkan olarak geçirdiği partisinden ATATÜRK ‘ ün can yoldaşı İSMET İNÖNÜ bile 5 Kasım 1972 tarihinde İSTİFA etmiş, CHP ile ilişkilerini sonlandırmıştır."

"ATATÜRK ‘ ün emaneti olan CHP, İSMET İNÖNÜ ‘dedir. İSMET İNÖNÜ yanlış ellere geçen bu emaneti 1972 yılında Partisinden İSTİFA ederek… Kimseye bırakmamıştır."

...

Şimdiki CHP;  1980 darbesi ile 1981 de yasaklı partiler arasına girmiş, 1992 yılında kanunun değişmesi ile Halkçı parti, Sodep ve DSP gibi üç farklı siyasi partinin birleşerek, değişik siyasi görüşlerin bir araya gelerek, farklı görüşlerin sırf baraj altında kalmamak için tekrar CHP nin içinde yer alması ile oluşmuştur.

Sonuç olarak şimdiki CHP; 1992 yılında kurulmuş, adı eskilere dayanan ama fikri ve siyasi yapı olarak çeşitli partilerin bir araya gelerek aynı çatı altında toplandığı bambaşka yeni bir partidir.

" Bir düşünceyi, bir görüşü, ya da herhangi bir şeyi, sırf adı benziyor diye onun yerine koyamayız."

Yüce Türk milletinin kurtarıcısı olan ATATÜRK ‘ ün 1923 de kurduğu,  1972 yılında İSMET İNÖNÜ ‘ nün bile istifa ettiği CHP ile 1992 yılında farklı fikirlerin sırf baraj altında kalmayalım düşüncesi ile bir araya geldiği siyasi düşünceler, ATATÜRK ‘ün milli siyasetinin devamı olduğu düşünülemez... 

Farklı görüşteki partilerin apar topar CHP adını alması ile Atatürk ‘ ün kurduğu CHP birbiriyle kesinlikle bağdaştırılamaz...   

1923 ‘te Atatürk ‘ ün kurduğu; Cumhuriyet Halk Partisi gerçek değerlerini savunan kişilerin, 1992 de kurulan ama adı aynı olan şimdiki CHP ‘ nin siyaseti ile yüreğinin acıdığını, kafasının karıştığını hissedebiliyorum... 

"Bugün HDP ‘ için CHP ‘ nin arka bahçesi demektedirler."

ADALET ‘ Yürüyüşünde kandıra’da HDP ile birleşen CHP, Yürüyüşten ayrılanları görmezden geldi. 1923 CHP ‘ si düşüncesinde olan gerçek ATATÜRKÇÜ’ ler HDP ile aynı safta olur mu? Mantık kabul eder mi?

ATATÜRK ‘ ün görüşleri ile tamamen zıt olan HDP gibi bir parti ile kendisini ATATÜRK ‘ ün partisi olarak tanımlayan bir partinin el ele, gönül gönüle beraber yürümesi insan aklı ile dalga geçmektir.

ATATÜRK ‘  Batı ile ilişkilerde iyi ancak mesafeli olmamız gerektiği konusunda yanındakileri sürekli uyarırdı.

Ancak bugün ne görüyoruz? Ülkemizi batıya şikâyet eden Şimdiki CHP milletvekilleri, batının gazete ve dergilerinde verilerin demeçler... 1923 CHP ‘ nin siyaseti ile bağdaşmakta mıdır?

Şimdiki CHP milletvekili Haziran 2017 tarihinde bir alman dergisine;

 “TÜRKİYE ‘ ye ekonomik yaptırım uygulayın “  şeklinde beyanat verdi! . Turizm den beklentisi olan vatandaşlarımız mutlaka etkilenmiştir.

Almanya’ nın bu beyanatları ve konuşmaları dikkate almadığını mı? Sanıyorsunuz? 

Sürekli olarak; Türkiye’yi, vatanını, dost veya düşman ülkelere şikâyet eden kişiler, yabancı devletlerden medet umanlar geçmişte olmadı mı? ...  15 Temmuz Darbe girişimi yabancı devletlerden beklentisi olan kişilerin ürünü değil midir?

Adalet, Özgürlük gibi geniş ama içi doldurulmamış kavramlar ile milleti sokağa dökerek, yurt dışında ülke aleyhinde konuşarak, vatanımıza ambargo taleplerinde bulunarak... Ortalığı karıştırmak ne için? 

Amaç; vatandaşları ekonomik yönden zor duruma sokarak bunun sorumlusunun Hükümet ve Devlet olduğu algısını yaratmak ve halkı kışkırtmaktır.

Dünyada bir örneğini gösterin... Sadece 1 tek örnek istiyorum!

Yaşadığı topraklar için, vatanı için ekonomik ambargo isteyen bir milletvekili daha var mıdır?

Durumu takdirlerinize bırakıyorum. . .

Bu yazı 861 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar