Reklam
  • Reklam
Reklam
Ersoy Toptaş

Ersoy Toptaş

  • LinkedIn

Bana Biri Anlatsın !

Gökhan Demirağ; Son 3 dönemdir… Yerel iktidardadır … Çeşitli yalan yanlış propagandalar ile deyim yerindeyse güzelim foça’nın üstüne bir karabulut gibi çökmüştür.

Foça’da yerel iktidardan nemalanan belli bir kesim haricinde Foça’nın gidişatından memnun olan yoktur…

* Bize oy atarsan seni işe sokacağız şeklinde söylemler ile yüzlerce Kişiye iş bulma sözü verilmiş ve seçim sonrası işe sokulamayan kişiler olaylar çıkartınca… Aman kimse duymasın denip işe sokulduğu benim kulağıma geliyor. Çok merak eden olursa gelsin anlatayım…

Foça’da CHP ‘ nin 3 dönemdir seçilmesi, şimdiki başkanın yerel yönetimdeki başarısından değil! CHP ‘ nin genel siyaset yapısındandır. Yoksa son 3 dönem sağ kesimden birini CHP den aday göstersen kesin kazanacaktı.

…Sadece foçada böyle şeyler olur diye hayretler içerinde kaldığım durumlar var… gülermisin? ağlarmısın?

2014 seçimleri olağanüstü bir hareketlilik, tüm partiler birbiri ile yarışıyor… Belediye başkan adayları kıyasıya birbirinin arkasından atıp tutuyor…

Bunlardan biride Demokrat Parti adayı, seçimlerde zar zor 200 küsur oy toplamış biri  ; 

Seçimlerde Demokrat Parti Belediye Başkanı adayının ; Gökhan Demirağ ‘ a atıfta bulunduğu bazı sözler; hepsini yazmam mümkün değil ilk gördüklerimi yazdım aşağıya  

YA BİZDENSİN YA DA YOKSUN diye davranıyor!

Foça'da Küçük Sanayi Sitesi yapımının her seçim döneminde öncelikli vaat olduğunu, ancak tüm sorunların çözümüne yönelik hiçbir somut adım atılmıyor!

10 yıldır Foça'yı yöneten CHP'li Belediye Başkanı halk üzerinde tekrar seçilmek için siyasi baskı kurmakla uğraşması nedeniyle bu ve buna benzer sorunların çözümü noktasında gerekli çalışmaları yapmaya fırsat bulamadı!

Foça'yı yönetenler, bizden olan çok yaşasın, olmayan ne hali varsa görsün' mantığı ile hareket ediyor. Hâlbuki bir yerel yönetim belediye kaynaklarını, yetkilerini ve insan gücünü hizmete dönüştürüp, bunları ilçe halkına eşit ve adil biçimde dağıtmalıdır!

Muhalefet ettiği gerekçesi ile eski bir meclis üyesi ile vatandaşın hakkını arayan bir gazeteci kötü adam ilan ediliyor. Bunca olumsuzluklara karşı ise yerel iktidarın karşısında kimsenin ağzını bıçak açmıyor!

Foça'da özellikle son on yılda görünen tabloda bir başarısızlık var ve bunun sorumlusu da Foça'yı 10 yıldır yöneten CHP'li Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’dır!

Foça'nın bir 5 yıl daha kaybetme lüksü yoktur!

Foça kan ağlıyor!

Şimdi Demokrat parti ile Cumhuriyet Halk Partisinin ne alakası var diye düşünebilirsiniz. bencede ne alakası var? Anlatıyorum. . .

 2014 yılı seçimleri bitmiş. Aradan 6 ay veya 1 yıl geçmiş hatırlamıyorum…Gökhan Bey ‘ in ziyaretine gittim. Oradan buradan konuşuyoruz.  Odasının kapısı çalındı ve içeri biri girdi .” Allah Allah dedim içimden… Ben bu adamı bir yerden tanıyorum ama nerden ?” neyse hazır ol vaziyette iki lafından biri başkanım başkanım, şöyle başkanım, böyle başkanım, başkanım da başkanım modunda olan biri… Konuşurken sesini duymak mümkün değil. Sanki biraz daha fazla yüksek tonda konuşsa başkan onu kovalayacak gibi davranıyor. 

“ Ben hala kimdi ya bu diye düşünürken bir yandan çayımı yudumluyorum… “ o an aklıma geldi ama nasıl olur?

Ya bu adam (2014) seçimlerde demokrat parti adayı değil miydi?

Belediye başkanlığına talip olmadı mı? Şehri yönetmek için ortaya çıkmadı mı?

Gökhan Demirağ a saydırmadı mı? …

kendi kendime! “noluyoruz arkadaş “ dedim? Hatta bir ara dejavu mu? diye düşündüm…

Ama işin aslı, taşları yerli yerine oturtunca çıktı Demokrat parti adayını Allah razı olsun Gökhan bey işe almış…

Öyle veya böyle bu demokrat parti adayı seçimlerde 200 küsur oy aldı!

Ya arkadaş sen Gökhan Demirağ ‘ a rakip olarak ortaya çıktın ve bu kadar insan sana oy attı… Seçimlerin ertesinde hangi akla hizmet onun emrine girdin? Bu nasıl bir siyaset?

Her şeyden önemlisi ya bu adamlar birbirinin suratına her gün nasıl bakıp bakıp çalışıyorlar.

Bana biri anlatsın!

Bu yazı 1257 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar